Press "Enter" to skip to content

Kategoria: Dla dzieci

Czy warto kupić w prezencie butelkę antykolkową

Kolka niemowlęca jest jedną z najczęściej występujących u niemowlaków dolegliwości. Choć nie stanowi zbyt poważnego niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia dziecka, to, tak czy inaczej, jest bardzo przykrym doświadczeniem zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców.
Istnieje na szczęście bardzo prosty sposób na to, aby sobie z kolką poradzić.

Comments closed

Co warto kupić dziecku dwu lub trzyletniemu?

W tym wieku maluch usprawnia wiele umiejętności – chodzenie, motorykę małą, dużą oraz mowę. Dobrze zatem poważnie się zastanowić przed wybraniem odpowiedniej zabawki dla niego. Bardzo dobrze działają zabawki, które wymagają interakcji takiej jak wkładanie, wyjmowanie, odrywanie, przyklejanie, dopasowywanie elementów.

Comments closed

Nocnik dla dziecka? Zwykły czy interaktywny?

Większość dzieci około 18 miesiąca życia jest gotowa na rozpoczęcie nauki siadania na nocnik. Nie jest to oczywiście sztywno określony wiek, jednak większość maluchów w tym okresie jest już w

stanie zapanować nad pęcherzem i zakomunikować to, że chce zrobić siusiu lub kupkę.

Przy nauce siadania na nocnik, niezbędnym elementem jest oczywiście nocnik. I tu pojawia się pytanie, jaki wybrać? Nocniki dla dzieci bardzo różnią się między sobą. Możemy wybierać między nocnikami z plastiku lub sylikonu, nocnikami tradycyjnymi lub interaktywnymi, kolorowymi lub stonowanymi, prostymi lub wielofunkcyjnymi. To, jaki wybrać nocnik, zależy przede wszystkim od dziecka. To właśnie dziecko ma z nocnika korzystać i powinien być dopasowany do jego potrzeb. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, by był dopasowany wielkością do dziecka.

Za duży lub za mały nie będzie po prostu wygodny i może malucha zniechęcić. Dobrze, jeśli nocnik będzie miał podparcie. Ważne, żeby miał antypoślizgowe elementy, które uniemożliwią przesuwanie się w czasie korzystania. Świetnym rozwiązaniem są nocniki z wyjmowanymi wkładami. Wśród nocników dla dzieci na Bebito.pl znajdziemy również wersje składane, które świetnie sprawdzają się w czasie podróży. Jeśli dziecko lubi interaktywne zabawki, możemy również zakupić mu taki nocnik. Na pewno będzie to świetna zabawa! Dla rodziców, którzy cenią sobie rozwiązania na dłuższy czas, dobrze się sprawdzą nocniki wielofunkcyjne, które rosną z dzieckiem i często towarzyszą mu aż do chwili samodzielnego korzystania z toalety. Warto na takie zakupy zabrać ze sobą dziecko i sprawdzić, co mu najbardziej odpowiada.

Comments closed

Zabawki na prezent dla dzieci – jakie warto kupić?

Kolorowe klocki, pluszowe misie, interaktywne urządzenia — świat zabawek dla małych dzieci jest naprawdę wielki, a oferowane produkty wciąż przebijają się formą, barwą i korzystnym wpływem na najmłodszych. Jednak nie każda zabawka okazuje się dobrym zakupem, przez co rozwój dziecka może zostać zachwiany.

To, w jaki sposób dorasta dziecko, uwarunkowane jest w dużej mierze jego codziennymi zajęciami. Nic więc dziwnego, że to właśnie zabawki okazują się kluczowym elementem prawidłowego rozwoju najmłodszych. To, jak postrzegają świat, wiąże się z tym, co robią w wolnym czasie. Na szczęście w wielu sklepach jak Bebito.pl odnaleźć można takie zabawki dla małych dzieci, które nie tylko pełnią funkcję edukacyjną, lecz są przy tym wykonane z materiałów niezagrażających ich życiu.zabawki dla malych dzieci

Jakie zabawki najlepiej kupować? Najlepsze są te, które pobudzą jego wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. Podczas decyzji o kupnie klocków warto więc wybrać te, których ułożenie w odpowiedni sposób doprowadzi do powstania konkretnego wzoru. To tak jak puzzle, które odnaleźć można także w formie 3D – łatwiej będzie dziecku zainteresować się dążeniem do odnalezienia konkretnego wzoru, jeśli będzie wiedziało, że w finalnym efekcie będzie mogło podziwiać własnoręcznie zbudowany zamek.

Metoda „zrób to sam” to prawdopodobnie najlepsza forma zabawek dla małych dzieci. Nie tylko pozwala rozwinąć zdolności konstruktorskie, lecz także zwrócić uwagę na ciąg przyczynowo-skutkowy. Zabawki te często w dodatku umożliwiają rozwinięcie się na polu plastycznym, co pozwala najmłodszym wykształcić swoje zdolności manualne.

Coraz to nowszych zabawek dla dzieci jest wiele, a każda kolejna różni się postępem w dziedzinie technologii. Należy jednak pamiętać, że im prostszy przedmiot, tym lepiej — w końcu niegdyś najlepszą formą zabawy było wykorzystanie tego, co znalazło się pod ręką.

Comments closed

Prezenty dla noworodków – jakie wybrać?

Czy noworodek też może otrzymać prezent z okazji dnia dziecka? Czemu nie, jest przecież też dzieckiem i jak najbardziej należy mu się prezent, ale oczywiście odpowiedni do jego wieku.
Prezent dla noworodka to także może być ciekawy. Pomyślmy – co taki noworodek najbardziej potrzebuje?

dziecko noworodek śpiący

Kolor robi różnicę

Najczęściej noworodkom kupuje się prezenty praktyczne, typu różowy kocyk ocieplany, poduszka stabilizacyjna czy kolorowy rożek do zawijania.
Jednak noworodek też jest dzieckiem i chociaż tego po nim nie widać to na pewno cieszy się z prezentu wybitnie dla siebie i niekoniecznie praktycznego. Trudno jest określić jaki w tym wieku jest najlepszy prezent dla noworodka dziewczynki czy prezent dla noworodka chłopca. W tym wieku najczęściej różnicę robi kolor, dla chłopców niebieski a dla dziewczynek tradycyjny róż.
Zabawki są takie same zarówno dla dziewczynek i chłopców: słoniki, misie szumisie, mr B z termoforem, grzechotki, karuzele zakładane na łóżeczko, maty interaktywne, książeczki czarno – białe, króliczki, misie z odgłosem bijącego serca, znana i popularna żyrafa Sophie czy wiele innych grzechoczących, gruchających, piszczących przykładów.
Różnica jest w kolorze, takie same zabawki są różowe i niebieskie. Więcej inspiracji można znaleźć na stronie blog.bobomio.pl/aktualnosci/prezenty-dla-noworodka

Comments closed