Press "Enter" to skip to content

Kategoria: Dla dzieci

Zabawki na prezent dla dzieci – jakie warto kupić?

Kolorowe klocki, pluszowe misie, interaktywne urządzenia — świat zabawek dla małych dzieci jest naprawdę wielki, a oferowane produkty wciąż przebijają się formą, barwą i korzystnym wpływem na najmłodszych. Jednak nie każda zabawka okazuje się dobrym zakupem, przez co rozwój dziecka może zostać zachwiany.

To, w jaki sposób dorasta dziecko, uwarunkowane jest w dużej mierze jego codziennymi zajęciami. Nic więc dziwnego, że to właśnie zabawki okazują się kluczowym elementem prawidłowego rozwoju najmłodszych. To, jak postrzegają świat, wiąże się z tym, co robią w wolnym czasie. Na szczęście w wielu sklepach jak Bebito.pl odnaleźć można takie zabawki dla małych dzieci, które nie tylko pełnią funkcję edukacyjną, lecz są przy tym wykonane z materiałów niezagrażających ich życiu.zabawki dla malych dzieci

Jakie zabawki najlepiej kupować? Najlepsze są te, które pobudzą jego wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. Podczas decyzji o kupnie klocków warto więc wybrać te, których ułożenie w odpowiedni sposób doprowadzi do powstania konkretnego wzoru. To tak jak puzzle, które odnaleźć można także w formie 3D – łatwiej będzie dziecku zainteresować się dążeniem do odnalezienia konkretnego wzoru, jeśli będzie wiedziało, że w finalnym efekcie będzie mogło podziwiać własnoręcznie zbudowany zamek.

Metoda „zrób to sam” to prawdopodobnie najlepsza forma zabawek dla małych dzieci. Nie tylko pozwala rozwinąć zdolności konstruktorskie, lecz także zwrócić uwagę na ciąg przyczynowo-skutkowy. Zabawki te często w dodatku umożliwiają rozwinięcie się na polu plastycznym, co pozwala najmłodszym wykształcić swoje zdolności manualne.

Coraz to nowszych zabawek dla dzieci jest wiele, a każda kolejna różni się postępem w dziedzinie technologii. Należy jednak pamiętać, że im prostszy przedmiot, tym lepiej — w końcu niegdyś najlepszą formą zabawy było wykorzystanie tego, co znalazło się pod ręką.

Comments closed

Prezenty dla noworodków – jakie wybrać?

Czy noworodek też może otrzymać prezent z okazji dnia dziecka? Czemu nie, jest przecież też dzieckiem i jak najbardziej należy mu się prezent, ale oczywiście odpowiedni do jego wieku.
Prezent dla noworodka to także może być ciekawy. Pomyślmy – co taki noworodek najbardziej potrzebuje?

dziecko noworodek śpiący

Kolor robi różnicę

Najczęściej noworodkom kupuje się prezenty praktyczne, typu różowy kocyk ocieplany, poduszka stabilizacyjna czy kolorowy rożek do zawijania.
Jednak noworodek też jest dzieckiem i chociaż tego po nim nie widać to na pewno cieszy się z prezentu wybitnie dla siebie i niekoniecznie praktycznego. Trudno jest określić jaki w tym wieku jest najlepszy prezent dla noworodka dziewczynki czy prezent dla noworodka chłopca. W tym wieku najczęściej różnicę robi kolor, dla chłopców niebieski a dla dziewczynek tradycyjny róż.
Zabawki są takie same zarówno dla dziewczynek i chłopców: słoniki, misie szumisie, mr B z termoforem, grzechotki, karuzele zakładane na łóżeczko, maty interaktywne, książeczki czarno – białe, króliczki, misie z odgłosem bijącego serca, znana i popularna żyrafa Sophie czy wiele innych grzechoczących, gruchających, piszczących przykładów.
Różnica jest w kolorze, takie same zabawki są różowe i niebieskie. Więcej inspiracji można znaleźć na stronie blog.bobomio.pl/aktualnosci/prezenty-dla-noworodka

Comments closed

Czy dziecko ucieszy się z prezentu w postaci kursu językowego?

Dzieci chłoną wiedzę o wiele szybciej niż dorośli. Ich pamięć jest naprawdę świetna. Warto wykorzystać ich naturalną szybkość uczenia i zapewnić im lepszą przyszłość dzięki kursom językowym. Bowiem dzieci powinny zacząć naukę języków obcych jak najwcześniej. Da im to zdecydowanie lepszy start w przyszłości. Poza tym nauka angielskiego czy innego języka obcego będzie dla nich prostsza w szkole.

learnin is fun

Kiedy zapisać dziecko na kurs?

Prawdą jest, że językowy kurs można rozpocząć bardzo szybko. Najlepiej jest to zrobić, kiedy dziecko jest powyżej siódmego roku życia. Wtedy będzie mogło w stu procentach wykorzystać zdobytą wiedzę. Językowe kursy jako prezent dla 8 latka wydają się być naprawdę dobrym pomysłem. Zaletą oprócz poznania nowego języka jest także zapoznanie nowych przyjaciół. Poza tym dziecko uzyska wiedzę na temat kraju, z którego pochodzi dany język. To rozbudzi w młodym człowieku ciekawość świata. Dodatkowo, wpłynie na jego tolerancyjność wobec różnorodności kultur.

Czy dziecko ucieszy się z prezentu w postaci kursu językowego?

Kursy językowe idealnym prezentem dla dzieci są bez wątpienia. Pozwalają łączyć naukę z zabawą. Ciekawe metody stosowane przez nauczycieli na takich kursach pozwalają miło spędzić czas, kiedy wiedza przyswaja się prawie sama.

Comments closed

Obóz językowy, czyli gdzie pojechać na wakacje?

Prezenty dla dzieci wcale nie są takim prostym wyborem. Dzieci mają w dzisiejszych czasach tak naprawdę wszystko. Miliony zabawek, miliony ubrań, ciężko wybrać rzecz która usatysfakcjonuje zarówno dziecko jak i jego rodziców. Święta, urodziny i wiele innych okazji to doskonały czas, by podarować dzieciom coś, co ich zachwyci, a jednocześnie wniesie coś wartościowego do ich życia. Okazuje się, że dziecięce językowe obozy doskonałym prezentem.

Plany na lato

nauka angielski

Na zewnątrz okropna pogoda, zima sprzyja rozmyślaniom nad wakacjami. Każdy pragnie spędzić je w jakimś wspaniałym miejscu. Dzieci uwielbiają jeździć na obozy, na których dodatkowo mogą się wiele nauczyć. Obozy sportowe wzbudzają radość wielu dzieci, ale obozy językowe to również prawdziwy hit.

Obozy językowe idealnym prezentem dla dzieci

Dzieci uwielbiają się uczyć. Naprawdę. Potrzebują do tego jednak dobrych warunków i odpowiedniego prowadzenia zajęć. A nie ma nic przyjemniejszego od nauki przez zabawę na letnim obozie, wśród przyjaciół. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to najlepsza technika. Obóz językowy to super przeżycie! I wcale nie twierdzą tak dorośli, tylko setki zadowolonych dzieci, które z nich wróciły. Satysfakcja gwarantowana!

Comments closed

Na prezent dla dziecka – ultra plastelina

Nasze pociechy cieszą się, kiedy mogą bawić się w błocie. Może to nie być najprzyjemniejsze doświadczenie dla rodzica, zwłaszcza kiedy przychodzi do prania nowych ubrań ze śladów po zaschniętym błocie, ale tak już jest. Właśnie dlatego, żeby pozwolić małemu artyście na rozwijanie jego twórczych talentów bez trwałych uszkodzeń dla otoczenia, wymyślono plastelinę – bezpieczniejsza, trwalsza i mniej brudząca alternatywa dla dorastających rzeźbiarzy.

Zwykła czy ultra plastelina, co wybrać?

Od czasu, kiedy pierwsze dziecko bawiło się plasteliną – brudzącą nie tylko palce, ale też ubranka i miejsce pracy, nastąpiły duże zmiany.

Dzisiaj można formować różnego rodzaju stworki, ugniatać i wałkować masy świecące w ciemności, niewysychające, same powracające do poprzedniego stanu, takie, które rozciągają się, ale nie zrywają pod wpływem napięcia, odkształcające się niczym maź.

Istniej tak wiele możliwości, że trudno jednoznacznie określić, jaką wersję wybrać. Dziecięca plastelina ultra to wybór dla tych rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko bawiło się czymś, co widziało w reklamie telewizyjnej lub u kolegi i nie miało wrażenia, że nie jest częścią tego świata zabawek. Zawsze należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie dziecka i sprawdzać, czy produkt, który kupujemy, spełnia wymogi instytutów zdrowia.

Comments closed