Press "Enter" to skip to content

Fototapety – nowe tchnienie w pomieszczenie

Rozwiązanie dekoracyjne do jakiego zaliczyć można fototapety, nie jest rozwiązaniem nowoczesnym, choć w dalszym ciągu ma swoich zwolenników i ciągle zyskuje nowych.

Okres świetności fototapet datuje się na lata 70. i 80. XX wieku, kiedy to prawie każdy miał w zaciszu swojego domu nieco kiczowatą fototapetę z wodospadem, czy palmami. Czasy się jednak zmieniają, przez co ewoluowała również fototapeta, która stanowi obecnie zdecydowanie zyskała na atrakcyjności i wyzbyła się nutki tandety.

Współczesne fototapety znacznie różnią się od tych z końca ubiegłego stulecia. Ulepszeniu uległ między innymi materiał, z którego wykonywane są te dekoracje naścienne, zyskując na jakości, trwałości i atrakcyjności. Oprócz tego, aktualna oferta rynkowa w zakresie fototapet jest o wiele większa i bardziej różnorodna, w porównaniu do dawnych wzorów i motywów. Obecnie można dostać fototapetę w praktycznie każdym rozmiarze, bądź zamówić na niestandardowy wymiar. Istnieje również możliwość zlecenia wykonania własnej, unikalnej fototapety przedstawiającej własnoręcznie wykonane zdjęcie, członków rodziny, czy znaczące sentencje.

Świat nowoczesnych fototapet jest na tyle różnorodny, że temu rozwiązaniu dekoracyjnego spokojnie przypisać można cechę uniwersalności. Naścienne tapety idealnie wpasują się zatem w niemal każde wnętrze domu, mieszkania, przychodni, szkoły, czy restauracji.