Press "Enter" to skip to content

Pamiątka z pielgrzymki

Wybierając się na tradycyjne wakacje, wycieczki do typowo wypoczynkowych miejscowości czy wyprawy w ciekawe miejsca itp. zazwyczaj decydujemy się na kupno pamiątek dla nas samych, rodziny czy przyjaciół. Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku pielgrzymek. Wydawać by się mogło, że w miejscach kultu religijnego ciężko będzie zakupić cokolwiek. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj w takich miejscach handel napędzany jest przez pielgrzymów, którzy chcą kupić dewocjonalia.

Drobny prezent

Chcąc zachować wspomnienia lub podarować komuś wyjątkowy prezent związany z odbytą przez nas pielgrzymką można zdecydować się właśnie na dewocjonalia. Dla wierzącej osoby różaniec czy niewielki obrazek będą odpowiednim prezentem. Po pierwsze jest to bezpieczny prezent, ponieważ nie ma wielkich rozmiarów jak obraz na ścianę i jest rzeczą drobną, bardzo osobistą. Po drugie dewocjonalia można kupić w przystępnych cenach, Dzięki temu nie zrujnujemy swojej kieszeni, ale też nie wprawimy w zakłopotanie obdarowanego drogim prezentem. W dodatku będzie to miły i taktowny gest, który może towarzyszyć opowieściom z przeżytej pielgrzymki.

Nie tylko pielgrzymka

Oczywiście nie tylko w wielkich ośrodkach kultu religijnego można kupić dewocjonalia. Są one dostępne na wyciągniecie ręki na bazarkach pod w pobliżu kościołów oraz w internecie. Dewocjonalia mogą być także pomysłem na prezent na wyjątkową okazję związaną z wiarą. Bardzo często medaliki, krzyżyki oraz różańce wybierane są na prezent dla dzieci chrzczonych oraz przystępujących do pierwszej komunii świętej. W takich przypadkach po dewocjonalia takie jak medaliki wraz z łańcuszkami, można udać się także do sklepu jubilerskiego. Różance i obrazki można kupić przez internet. Wszystko zależy od gustu oraz dostępnych opcji wyboru. W każdym razie dewocjonalia Merito Hurt są dobrym pomysłem na prezent.