Press "Enter" to skip to content

Pij zdrową wodę! Jak działa jonizator do wody?

Woda z kranu nie jest najzdrowsza i posiada neutralne cechy mineralne. Taka woda zapewnia niezbędne do życia nawodnienie organizmu, ale nie niesie za sobą wzbogacenia organizmu w pożyteczne składniki mineralne. Wodę można jednak uszlachetniać. W dobrze wyposażonych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, można kupić tzw. jonizator do wody, przy pomocy, którego możemy uzyskać tzw. wodę alkaliczną.

Proces jonizowania

Jonizator do wody to urządzenie, które składa się z obudowy, dwóch komór, do których wlewamy wodę, oraz dwóch elektrod: anody i katody. Elektrody przepuszczają przez wodę prąd, prowadząc do tzw. procesu elektrolizy wody, czyli rozkładu chemicznego. W wyniku działania prądu powstają jakby dwa rodzaje wody. Przy anodzie będzie się gromadziła grupa kwasowa z wodorem, przy katodzie będzie gromadziła się grupa zasadowa, wzbogacona o ważne składniki mineralne będące naturalnym elektrolitem. Wśród nich będą wapń, magnez, sód, potas.

Czy warto jonizować wodę?

Oczywiście, proces jonizacji polega na wydzieleniu dwóch rodzajów grup wody. Jedna o charakterze kwasowym, jest odseparowana przez specjalistyczną membranę od drugiej, którą stanowi grupa zasadowa. Grupa zasadowa w wyniku elektrolizy została wzbogacona o zdrowe składniki mineralne. Spożywanie takiej wody zapewnia zdrowie dla organizmu. Woda alkaliczna, czyli ta, którą uzyskujemy w wyniku procesu jonizacji, chroni przed chorobami, pomaga zwalczać niektóre schorzenia, nawadnia organizm, dostarcza tlenu do komórek. Picie takiej wody zapewnia zdrowie.