Press "Enter" to skip to content

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Kosmetyk do zadań specjalnych

Każda uroda może zostać podkreślona przez idealnie dobrany makijaż. Właściwie wykonany z pewnością doda kobiecie uroku i wydobędzie najpiękniejsze cechy twarzy. Co jednak zrobić, aby wyjątkowy make up był trwały i posłużyć przez cały wieczór, bez konieczności ciągłych poprawek w lustrze? Pomocna może okazać się dobra baza pod makijaż.

Jaką bazę wybrać?

W sklepach kosmetycznych dostępnych jest kilka rodzajów baz. Najpopularniejsze są sylikonowe, bezbarwne preparaty. Kupić także można bazy konsystencją przypominające krem lub mineralne – pod postacią proszku. Bazy pod makijaż mają za zadanie zwiększyć przyczepność innych kosmetyków, rozświetlić i zmatowić cerę, wyrównać koloryt skóry, a także nawilżać. Polecane są więc dla osób, które mają suchą skórę twarzy.

Kiedy przyda się utrwalenie makijażu?

Bazy pod makijaż można jak najbardziej stosować na co dzień. Są jednak chwile, kiedy będą one z pewnością niezbędne. Wielkie okazje, długie imprezy do białego rana to momenty, w których wymaga się od makijażu by był świeży i trwały przez nawet kilkanaście godzin. Bez użycia bazy żaden, nawet najbardziej perfekcyjnie wykonany make up nie będzie mógł utrzymać się w stanie nienaruszonym. Podobnie jest w przypadku upalnych dni, gdy pod wpływem potu makijaż może po prostu spływać z twarzy. Baza może temu zaradzić.