Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Czy warto kupić w prezencie butelkę antykolkową

Kolka niemowlęca jest jedną z najczęściej występujących u niemowlaków dolegliwości. Choć nie stanowi zbyt poważnego niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia dziecka, to, tak czy inaczej, jest bardzo przykrym doświadczeniem zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców.
Istnieje na szczęście bardzo prosty sposób na to, aby sobie z kolką poradzić.

Czym jest kolka niemowlęca?

tomme tippe Kolka niemowlęca to po prostu nagły i niekontrolowany skurcz jelit, który powoduje ból. Jego najczęstszą przyczyną jest połykanie zbyt dużej ilości powietrza wraz z pokarmem, podczas przyjmowania posiłku.
Oznaką właśnie tego problemu jest, chociażby twardy brzuszek, podkurczanie nóżek, prężenie się dziecka i oczywiście płacz, który ma zupełnie inny charakter niż ten występujący na przykład w przypadku głodu.

Jak sobie z tym poradzić?

Sposobów na poradzenie sobie z kolką niemowlęca jest wiele, jednak jednym z najlepszych jest produkowana przez Tommee Tippee butelka antykolkowa. Możesz kupić ją w sklepie Bebito. Jest to specjalna butelka, która zawiera w swojej budowie zawór odpowietrzający dzięki, któremu dziecko zabezpieczone jest przed najedzeniem się powietrza, które później wywoła kolkę. Butelka antykolkowa Tommee Tippee jest produktem, który zdecydowani powinien znaleźć się w podstawowej wyprawce rodziców. Jej stosowanie jest nie tylko zalecane ze względów zdrowotnych, ale również z powodu większego komfortu po jedzeniu zarówno u rodziców, jak i szczególnie u dziecka.